Szukaj
Close this search box.

Strona główna  →  Sprawy organizacyjne  → Aktualności →  Wpis

Jawor – nowy rozdział w historii Mercedes-Benz

Od 13 maja br. w Regionalnym Muzeum w Jaworze można obejrzeć nową odsłonę wystawy „Jawor – nowy rozdział w historii Mercedes-Benz”. Pierwsza ekspozycja została otwarta w 2017 roku, jeszcze przed budową jaworskiej fabryki i była częścią działań pod wspólnym hasłem „Witamy w rodzinie Mercedes-Benz”. Autorem i organizatorem wystawy jest Mercedes-Benz Manufacturing Poland, PATRON NASZEJ SZKOŁY – Europejskiego Liceum Ogólnokształcacego w Legnicy

– Wystawa została zaktualizowana o ważne wydarzenia z historii marki i naszej fabryki w ostatnich 7 latach. Pokazujemy nowe kamienie milowe, ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności i planowanej kolejnej inwestycji czyli fabryki elektrycznych samochodów dostawczych – mówi Joerg Schmalenbach, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

– Jednymi z atrakcji czekających na zwiedzających są baterie do samochodów typu plug-in hybrid oraz w pełni elektrycznych, a także nowoczesny 4-cylindrowy silnik produkowane w Jaworze.