Międzynarodowe Forum Młodzieży

26 i 27 października w Legnicy odbywa się dwudniowe wydarzenie dedykowane młodym ludziom o międzynarodowym charakterze w którym wezmą udział uczniowie EUROPEJSKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO w Legnicy – I MIĘDZYNARODOWE FORUM MŁODZIEŻY, ktorego tematem przewodnim będzie równość! Międzynarodowe Forum Młodzieży ma przede wszystkim na celu uaktywnienie młodych osób poprzez zachęcanie do rozwijania zainteresowań pozaszkolnych i działalności społecznej, ale także pobudzenie do dyskusji na ważne tematy dotyczące ich samych. – Tegorocznym motywem przewodnim Forum Młodzieży jest równość. Dużo miejsca poświęcone jest na dyskusję i na wymianę poglądów. Młodzież będzie mogła otwarcie powiedzieć o tym co ją cieszy, raduje, smuci czy irytuje. Dyskusje są prowadzone w salach legnickiego hotelu Qubus. Tematyka warsztatów będzie różnorodna: Młodzież kontra nauczyciele, Młodzież kontra duchowni, Młodzież kontra samorządowcy. Wśród panelistów będą Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. Podczas dwóch dni oprócz wykładów i dyskusji uczestnicy będą mogli obejrzeć happening oraz pokaz mody. Wśród zaproszonych gości są księża, aktorzy, uczestnicy telewizyjnych programów rozrywkowych jak: „Down the Road. Zespół w trasie”, „Hotel Paradise” czy „Top Model”. Gościem Forum będzie także Krystyna Mazurówna, tancerka i choreografka.